Йошкар-Ола шәһәрендә "Гасырлар авазы" Бөтенроссия татар фольклор фестиваль - конкурсы узды

2018 елның 20 ноябре, сишәмбе

17 ноябрьдә Мари Эл Республикасы башкаласы  Йошкар- Ола шәһәрендә,  халкыбызның мирасына игътибарны арттыруда зур чара булып торган “Гасырлар авазы” төбәкара татар фольклор фестиваль-бәйгесе булып узды. Чарага халык авыз иҗатын яратучылар Марий Эл,  Татарстан, Нижний Новгород, Чувашия  һәм башка өлкәләрдән килгәннәр иде. Фестивальнең максаты-татар халкының матди һәм матди булмаган мәдәни мирасын өйрәнү, саклау һәм пропагандалау белән шөгыльләнүче иҗади коллективларны, башкаручыларны һәм осталарны ачыклау һәм аларга ярдәм итү.
           Безнең районнан  әлеге бәйгедә ансамбльләр: «Дуслык» халык вокаль ансамбле, «Ак калфак» фольклор ансамбле һәм аерым башкаручылар арасында Ләйсән Шамилова, Ләлә Әдиятуллина катнашты. Катнашучыларның барысы да II дәрәҗә лауреат дипломнарын алдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: