сентябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген район хакимияте бинасының актлар залында авыл җирлекләре башлыклары, мөмкинлекләре чикләнгән затлар катнашында киңәшмә булып узды.

Бүген Кайбыч районы хакимияте бинасының утырышлар залында оешма-учреждениеләр җитәкчеләре, авыл башлыклары катнашында дүшәмбе киңәшмәсе узды. Аны район башлыгы Альберт Рахматуллин алып барды.

Бүгенге көндә ”Дубрава” ҖЧҖ 1нче филиалының  Федоровское авылы янындагы 178 гектарлы чөгендер кырында биш комбайн эшли.

“Авыл җирлекләре юлларын каты өслек белән тәэмин итү” республикасы программасы нигезендә Кайбыч районы Надеждино авылының Үзәк урамында юл төзү эшләре дәвам итә.

Олы Кайбыч авылында, җирлек халкын чишмә суы белән тәэмин итү максатыннан, суүткәргечләргә һәм каптажга ремонт  эшләре башланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: