сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Кайбыч муниципаль районы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсеннән алынган мәгълуматларга караганда, 14 сентябрьгә район басуларыннан 23420 гектар мәйданда бөртекле культура суктырылган (85,9 процент).

Кайбыч районы үзәк китапханәсе хезмәткәрләре, “Көзге яхшылык атнасы” Бөтенрәсәй акциясе кысалары нигезендә, Олы Кайбыч авылында яшәүче пенсионер Асия Кәлимуллина янына барып хәлен белеште.

Бүгенге көндә Кайбыч районы Багай авылында күпер төзү эшләре бара.

Бүген Кайбыч муниципаль районы башлыгы Альберт Рәхмәтуллин Федоровское авылында гомер кичерүче тыл ветераны Николай Лапинны 90 яшьлек юбилее белән котлады.

Бүген район Кайбыч районы Советы, башкарма комитеты хезмәткәрләре бердәм рәвештә гриппка каршы вакцинация ясатты.

Кайбыч муниципаль районы белем бирү оешмалары укучыларның туклануын район башкарма Комитеты тарафыннан 2016 елның 10 октябрендә кабул ителгән 420нче санлы карары нигезендә оештыра.

Билгеле булганча, 5 сентябрьдән республикада “Көзге яхшылык атнасы-изге эшләр эстафетасы” старт алган иде. Ул 15 сентябрьгә кадәр дәвам итә. Әлеге акция кысаларында Кайбыч районында да күп кенә чаралар уздырыла.

Розалия Бәхтияр кызы Минһаҗева, Кайбыч районы Олы Кайбыч урта мәктәбен тәмамлаганнан соң, Казан дәүләт медицина университетына укырга керә. Инде менә әлеге уку йортының дәвалау факультетын уңышлы тәмамлап, яшь белгеч туган җире Кайбыч районына эшкә кайтты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: