сентябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Бүген Кошман авыл җирлегендә яшәүче, районыбызның төрле тармакларында хезмәт куеп, бүгенге көндә лаеклы ялда булган өлкәннәр район үзәгендәге “Рәйхан” кафесында кунак булды.

Бүген Кайбыч районы башлыгы Альберт Рәхмәтуллин Олы Кайбыч урта мәктәбендә эшлекле очрашу үткәрде.

Узган атнаның шимбәсендә Кайбыч районы Олы Кайбыч авылында район мәктәпләре укучылары арасында җиңел атлетика буенча район спартакиадасы узды.

Кайбыч районы Надеждино авылы урамнардагы 5 су алу колонкасы төзекләндерелде.

Кайбыч муниципаль районы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсеннән алынган мәгълуматларга караганда, 20 сентябрьгә район басуларыннан 25815 гектар мәйданда бөртекле культура суктырылган (94,6 процент).

Кайбыч районы Кошман авылында «Электромонтаж предприятиесе” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте су башнясындагы су күләмен билгели торган датчик урнаштырды.

Социаль-хезмәт мөнәсәбәтләрен җайга салу буенча Росиянең өч яклы комиссиясе тарафыннан Россия Хөкүмәтенең 2018 елда бәйрәм көннәрен күчерү карары хупланды.

Республикада Рус географиясе җәмгыяте, Татарстан Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы белән берлектә, “Туган як экологиясе” республика бәйгесен оештырып җибәрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: