ноябрь, 2017 ел

Бүген Олы Кайбыч авылында яңа автомойка ачылды.

Көзге каникуллар алдыннан Хуҗа Хәсән урта мәктәбендә интернет челтәре куркынычсызлыгы буенча бердәм дәресләр узды.

Хуҗа Хәсән урта мәктәбендә авыл җирлеге Башлыгы һәм депутат Светлана Матвеева белән очрашу узды.

31 октябрь көнне Мөрәле авылы мәдәният йортында Әтнә районы үзешчән сәнгать коллективының иҗат концерты узды.

Кече Мәме авылы җирлегендә беренче тапкыр шәхси хуҗалыклардан капчыкларга тутырылган чүпне җыю оештырылды. Авыл халкы бу яңалыкны хуплады.

Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек Министрлыгы, Татарстан Республикасы аграр яшьләр берләшмәсе төбәк иҗтимагый оешмасы  тарафыннан игълан ителгән республика агросәнәгать комплексының яшь хезмәткәрләре арасында «Һөнәре буенча иң яхшы» һөнәри осталык конкурсына йомгак ясалды.

Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе  хәбәр иткәнчә, якын көннәрдә Татарстан актив циклонлы кар өермәсе тәэсирендә булачак. Республикада көчле җил, бозлавык  һәм буран фаразлана.

Мәлки төп гомуми белем бирү мәктәбендә Кайбыч муниципаль районының “Гаилә кыйммәтләрен саклауда ярдәм итү” үзәге җитәкчесе Надежда Ермолаева белән очрашу узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: