ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

26 октябрьдән 5 ноябрьгә кадәр Мәскәү өлкәсенең Коломна шәһәрендә тимераякта шуу спорты буенча уку-тренировка җыеннары узды.

Татарстан Республикасы Конституциясенең 25 еллык юбилеена багышлап, Надеждино авылының күпфункцияле үзәгендә викторина уздырылды.

Надеждино авылының күпфункцияле үзәгендә “Татарстан халыклары уеннары” дип исемләнгән бәйрәм программасы узды.

16 ноябрьдән 19 ноябрьгә кадәр Казанда “Халыклар дуслыгы – Татарстанның байлыгы” V Республика милләтара яшьләр форумы үтәчәк.

Иске Тәрбит авылының “Гөлбакча” балалар бакчасында балаларның белемнәрен ныгыту, системалаштыру максатыннан төрле дидактик уеннар уздырыла.

Олы Кайбыч урта мәктәбе базасында математика фәненнән олимпиадага әзерлек буенча уку-тренировка җыеннары узды.

Күптән түгел Мамадыш шәһәрендә укучылар спартакиадасы кысаларында шашка буенча бәйге узды.

Ярышларда Кайбыч муниципаль районының Олы Кайбыч урта мәктәбе командасы да катнашты.

Борындык урта мәктәбе укучысы Гүзәл Хәйруллина Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы тарафыннан  Буа шәһәрендә үткәрелгән «Шәҗәрәләр – нәсел агачы» исемендәге IV төбәкара фәнни - гамәли конференциядә катнашты.

4 ноябрь көнне, Халыклар Бердәмлеге көне уңаеннан, Муса Җәлил исемендәге Татар академия дәүләт опера һәм балет театрында “Безнең йортыбыз – Татарстан” республика этномәдәни фестивале узды.

Кайбыч муниципаль районы Олы Подберезье урта мәктәбендә интернет челтәре куркынычсызлыгы буенча дәресләр узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: