июль, 2018 ел
сишәмбе

10 июльдән 13 июльгә кадәр Татарстан Республикасы урманнарында  югары янгын куркынычы саклана. янгын чыгу куркынычы дәрәҗәсе дүртенче класска җитәчәк.

Олы Кайбыч авылы почтасы территориясендә юлны яңарту буенча эшләр бара. Юлны Вираж плюс оешмасы яңарта.

11 июль көнне төнлә һәм көндез Татарстан республикасы территориясендә урыны белән яшен һәм көчле җил көтелә. Җилнең тизлеге 15-20 м/с булачак.

Бүген 10 июль көнне Кайбыч муниципаль районында “Казан тегермәне” ҖЧҖ филиалы – “Колангы ХПП” филиалы матди-техник базасының 2018 ел уңышы ашлыгын кабул итүгә әзерлеген тикшерделәр.

1 июльдән 31 августка кадәр  Россия Федерациясе Президенты каршындагы бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Анна Кузнецова инициативасы буенча  "Куркынычсыз балачак"  Бөтенроссия акциясе бара.

Бүген Кайбыч районы башлыгы  Альберт Рәхмәтуллин гражданнарны кабул итте.

9 июль көнне Кайбыч районы башлыгы Альберт Рәхмәтуллин кулы астында эшлекле киңәшмә үтте. Анда  оешма җитәкчеләре һәм авыл җирлеге башлыклары катнашты.

Җир участогы формалаштыруның киләсе этабы – аны дәүләт кадастр учётына кертү. Дәүләт кадастр учётына кертү “Күчемсез милекнең дәүләт кадастры турында”  221-ФЗ номерлы Федераль законы (24.07.2007) нигезендә тәртипкә салына.

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе хәбәр итә: 9 июльдән  артык  түләнгән   дәүләт пошлинасы , шулай ук гражданнардан һәм оешмалардан хатлар кабул итү мәсьәләләре буенча гражданнарны кабул итү Авангардная урамы, 74 йорт, 2 подъезд адресы буенча күчте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: