июль, 2018 ел
дүшәмбе

2018 елның 15 июлендә безнең районнан тәрбиягә  алынган  6 бала Апас районында урнашкан «Свияга» санатор-сәламәтләндерү лагерена киттеләр.

Саф һава, кояш, су! Җәй көне елга буенда ял итүдән дә рәхәтрәк нәрсә бар микән?! Бу бит әле организмны чыныктыру өчен менә дигән мөмкинлек тә. Ләкин, кызганыч, ел саен сулыкларда ничәмә-ничә кешенең гомере өзелә.

14 июльдә Мамадыш районының Зюри авылында “Питрау” керәшен мәдәнияте бәйрәме узды.

Халык кыйммәтләрен һәм фольклорын өйрәнү максатыннан Кайбыч районының Каргала авылына Чайковский исемендәге Мәскәү дәүләт консерваториясеннән профессор Нина Савельева һәм аның хезмәткәрләре килде.

14 июльдә Имәнле-Бортас авылында "Кичке уен" бәйрәме узды.

12 июль көнне Иске Тәрбит авылы халкы гөрләтеп Питрау бәйрәмен уздырды.

14 июльдә Янсуринск күпфункцияле үзәк янында "Кичке уен" бәйрәме узды.

9 июльдән район авылларында балалар өчен мультфильмнар һәм фильмнар күрсәтә башладылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: