июль, 2018 ел
сишәмбе

Бүген Подберезье табиблык амбулаториясенең шәфкать туташы  Шамшакова Тамара Анатолий кызы үзенең 50 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

24 июльдә сәгать 14:00-15:30 кадәр Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсе җитәкчесенең урынбасары Марина Трофимова Кайбыч, Яшел Үзән, Югары Ослан, Кама Тамагы районнары өчен видеоконференция режимында гражданнарны кабул итү үткәрә.

17 июль көнне Кайбыч районы үзәк сырхауханәсенә Казан "Идел буе федераль университетының медик-санитар частеннән" кардиохирург Антон  Омельяненко килде.

18 июль көнне  Татарстан республикасы территориясендә урыны белән  көчле яңгыр, яшен һәм 15-20 м/с кадәр көчле җил көтелә (Казанда 15-18 м/с кадәр).

Җаваплылыгы чикләнгән  Агрофирма Подберезье басуларында терлек азыгы әзерләү бара. Бүгенге көндә  анда 616 тонна печән, 2288 тонна сенаж һәм 4,4 тонна ботак-азыгы әзерләнгән.

Бүген Кайбыч районы башлыгы  Альберт Рәхмәтуллин гражданнарны кабул итте.

16 июльдә район башлыгы Альберт Рәхмәтуллин Кече Мәме төп гомуми белем бирү мәктәбендә булды. Мәктәп территориясен асфальт белән җәю эшләре тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: