июль, 2018 ел
чәршәмбе

Бүген 18 июль көнне 15:00 сәгатьтә Татарстан Республикасының Министрлар Кабинетында чакыру комиссиясенең утырышы булып узды.  Утырышта район башлыгы Альберт Рәхмәтуллинга  Өлкән лейтенант дигән исем бирелде.

2018 елның 18 июлендә Кайбыч районы үзәк сырхауханәсендә Казан шәһәреннән килгән  ветераннар госпиталендәге белгечләр:  хирург, невролог, герантолог гражданнарны кабул иттеләр.

19 июль көнне  Татарстан республикасы территориясендә урыны белән  көчле яңгыр, яшен һәм 15-20 м/с кадәр көчле җил көтелә, боз явуы ихтимал

18 июльгә район буенча 4,5 мең тонн печән, 57 мең тонна сенаж һәм 146 мең тонна ботак-азыгы әзерләнгән.  Бу бер шартлы терлеккә 15,4 ц азык берәмлеге тәшкил итә.

17 июльдә Олы Кайбыч  Советының  актлар залында   гадәттән тыш хәлләр буенча комиссия утырышы  узды.

17 июльдә Олы Кайбычның "Җилкән" мәктәп яны лагеренда балалар өчен әңгәмә уздырылды.  Балалар җәен һәм суда үз-үзеңне  тоту кагыйдәләрен искә төшерделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: