Бүген Кайбыч районында АПК оешмалары арасында техниканы кышкы саклауга кую буенча конкурс узды

2020 елның 12 ноябре, пәнҗешәмбе

Бүген Кайбыч районында АПК оешмалары арасында техниканы кышкы саклауга кую һәм машина-трактор паркын техника ремонтлауга әзерләү буенча конкурс узды. Составына Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Хәбипов Ришат Рәшит улы, районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Радик Камалетдинов, шулай ук районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе белгечләре кергән Комиссия техниканы кышкы саклауга куюның торышын, машина-трактор парклары территорияләрендә тәртипне, АПК оешмаларының авыл хуҗалыгы техникасын ремонтлауга әзерлеген бәяләде.
Конкурс йомгаклары буенча 1 урынны "Гөбенә "агрофирмасы" ҖЧҖ яулады, 67 балл җыеп, 2 урынны "ПОДБЕРЕЗЬЕ" агрофирмасы "ҖЧҖ яулады, 63 балл җыеп, 2 урынны" ТУГАН ЯК - АГРО " агрофирмасы яулады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: