Онлайн режимында күчемсез милекне рәсмиләштерү буенча консультацияләр

2021 елның 9 апреле, җомга

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе җитәкчесе урынбасары Артем Костин милек хокукын рәсмиләштерү мәсьәләләре буенча гражданнарны чираттагы видео аша кабул итте.

Бу юлы видео аша кабул итү хезмәтеннән өч гариза бирүче файдаланган. Күчемсез милекне рәсмиләштерүнең барлык сораулары буенча һәр гариза бирүчегә җентекле аңлатмалар бирелде.

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе җитәкчесе урынбасары Артем Костин болай дип билгеләп үтте: "Онлайн-консультациянең чикләү чаралары кысаларында Идарәдә гражданнарны шәхси кабул итүгә бик яхшы альтернатива булып кала бирә. Әлеге формат үзенең уңайлылыгын гына түгел, куркынычсызлыгын да күрсәтте: шулай итеп, гражданнар турыдан-туры ведомство белгечләренә мөрәҗәгать итеп, өйләреннән яки эш урыныннан чыгып китмичә, түләүсез профессиональ консультация алып кына калмыйча, шәхси бәйләнешләрне дә төшереп калдыра алалар, бу килеп туган ситуациядә аеруча мөһим».

Белешмә

Язылу һәм видео аша кабул итү тәртибе турында барлык кирәкле мәгълүмат белән безнең сайтта танышырга мөмкин rosreestr.tatarstan.ru Гражданнар мөрәҗәгате бүлегендә-видео аша кабул итүгә язылу.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: