ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

Иске Тәрбит авылының “Гөлбакча” балалар бакчасында “Балаларны глобус һәм дөнья картасы белән таныштыру” темасы буенча чара узды.

Синоптиклар 14 ноябрьдә Татарстанда һәм Казанда көньяк-көнчыгыштан 15-17 м/с тизлек белән исүче көчле җил фаразлый.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек Министрлыгы приказы нигезендә агымдагы елның уры-җыю чорында “ТР агросәнәгать комплексы иң яхшы комбайнчысы” конкурсы игълан ителгән иде.

Бүген Кайбыч муниципаль район Советы депутатларының XVII  чакырылыш сессиясе узды.

Бүген Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин гражданнарны шәхси сораулар буенча кабул итү уздырды.

Бүген Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин җитәкчелегендә чираттагы эшлекле киңәшмә узды. Биредә оешма-учреждение җитәкчеләре, авыл җирлекләре башлыклары катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: