декабрь, 2017 ел
дүшәмбе

Олы Кайбыч авылындагы «Салават күпере”спорт һәм сәламәтләндерү үзәгендә 11 яшь һәм аннан да кече малайлар, кызлар командалары арасында баскетбол ярышлары узды.

9 декабрь көнне Балык Бистәсе районының “Дельфин” спорт һәм сәламәтләндерү үзәгендә Татарстан мәктәпләре укучылары арасында гади су көймәсе моделе ясау буенча шәхси һәм командалар беренчелегенә ярышлар узды.

“Волонтер” сүзе телебезгә әле бик күптәннән түгел генә килеп керде. СССР чорында андыйларны “үз теләкләре белән ярдәм итүчеләр” дип атаганнар.

Надеждино авылы җирлегендә ташландык зиратны төзекләндерү эшләре башланды.

9 декабрь көнне Иске Тәрбит урта мәктәбендә Ватан Геройлары көненә багышланган тантаналы линейка узды.

Була шундый мизгелләр – азга гына булса да балачакка кайтып киләсе, балалар белән бергәләп таудан шуасы, кар атышып уйныйсы килә.

Россиянең Татарстан Республикасы буенча Гадәттән тыш хәлләр Министрлыгы Баш идарәсе хәбәр иткәнчә, 12 декабрьдә Татарстанда аязучан болытлы һава көтелә.

Ульянково төп гомуми белем бирү мәктәбендә кеше хокуклары буенча бердәм дәрес узды.

Чәчкаб балалар бакчасында нәниләр өчен “Кошлар килгән җимлеккә” рәсеме буенча әңгәмә үткәрелде.

Шүширмә башлангыч мәктәбе укучылары авыл мәдәният йорты сәхнәсендә Г. Камалның "Беренче театр" спектаклен куйды

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: