«ЭКО» мәктәптән тыш эш үзәгендә Җиңү көненә багышланган «Тынычлык һәм яхшылык сакчысы» конкурсына йомгак ясадылар

2024 елның 7 мае, сишәмбе

2024 елның 6 маенда МБУ ДО Мәктәптән тыш эш үзәге Экология, мәдәният, мәгариф Җиңү көненә багышланган Тынычлык һәм яхшылык сакчысы район конкурсы узды. Анда районның 7 яшьтән алып 15 яшькә кадәрге мәгариф учреждениеләреннән балалар катнашты. Конкурс ике номинация буенча узды: «Үз кулларың белән хәрби техника» һәм «гадәти булмаган техникадан». Анда җиде белем бирү оешмасыннан 16 укучы катнашты.

Конкурсның Гран-присын Бәрлебаш мәктәбеннән Надежда Аннина алды (җитәкчесе А.Аскарова). «Хәрби техника үз куллары белән» номинациясендә 7-8 яшь категориясендә дипломнар белән бүләкләнделәр:

* 1 урын өчен — Кече Мәми мәктәбе укучылары Имран Асроров, Нигина Асророва, Ясмина Асророва (җитәкчесе Л. Галанская);

* 2 урын өчен — Борындык мәктәбе укучысы Кәрим Тимергалиев (җитәкчесе Р. Кәлимуллина);

* 2 урын өчен-Чути мәктәбе укучысы Разил Шәрәфетдинов (җитәкчесе Г. Пиркина);

* 3 урын өчен Олы Тәрбит мәктәбе укучысы Ксения Воробьева (җитәкчесе И. Бикбов)

* 3 урын өчен Олы Тәрбит мәктәбе укучысы Вероника Карлова (җитәкчесе И. Бикбов);

* 3 урын өчен — Борындык мәктәбе укучысы Илназ Низамиев (җитәкчесе Р.Кәлимуллина). Олы Тәрбит мәктәбе укучысы Ксения Воробьева катнашучы сертификаты алды. «Хәрби техника үз куллары белән» номинациясендә 9-11 яшь категориясендә дипломнар белән бүләкләнделәр:

* 1 урын өчен- Морэле урта гомуми белем бирү мәктәбеннән Айбулат Билалиев (җитәкчесе А. З. Садриева);

* 2 урын өчен — Олы Кайбыч мәктәбеннән Азат Хәйретдинов (җитәкчесе И. Вилданова);

* 2 урын өчен — Олы Тәрбит мәктәбеннән Максим Мойсеев (җитәкчесе Л. Насыйрова);

* 2 урын өчен — Мәлки мәктәбеннән Михаил Гаврилов (җитәкчесе А. Петухова);

* 3 урын өчен бирелмәгән.

9-11 яшь категориясендә «гадәти булмаган» номинациясендә дипломнар алдылар:

* 1 урын өчен- Мәлки мәктәбеннән Ульяна Шпакова (җитәкчесе Васильева);

* 2 урын өчен — Олы Тәрбит мәктәбеннән Артем Чинакин (җитәкчесе Л. Насыйрова);

* 3 урын өчен Мәлки мәктәбеннән Кристина Бичарина һәм Лиана Блинова (җитәкчесе Н. Васильева).

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: