гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

Район Башкарма комитетының опека һәм попечительлек бүлегенең әйдәп баручы белгече Тәслимә Әбелхәерова 50 яшьлек юбилее уңаеннан Татарстан Республикасы эш һәм мәшгульлек, социаль яклау Министрлыгының Мактау грамотасы белән бүләкләнде.

Бүген Кайбыч муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Фатыйма Бикбова туган көне уңаеннан котлаулар кабул итә.

14 гыйнвар көнне Искечә Яңа ел алдыннан Иске Тәрбит күпфункцияле үзәге хезмәткәрләре, гореф-гадәтләрне саклап калу максатыннан, Святка уеннары уздырды.

Олы Кайбыч авылының "Миләшкәй" балалар бакчасында ачык дәресләр көне үткәрү күркәм гадәткә әверелде.

Инде менә Яңа ел каникуллары да төгәлләнде һәм яшел чибәркәй – чыршыны урманга озатырга да вакыт җитте.

Шушы көннәрдә Кайбыч муниципаль районында координацион Совет эшчәнлеге нәтиҗәләренә йомгак ясалды.

Байморза авылы клубында һәр ел саен 13 гыйнвар көнне Искечә Яңа ел бәйрәмен билгеләп узалар.

Федоровское авылының “Теремкәй” балалар бакчасында “Кыргый һәм йорт хайваннары” темасы буенча дидактик уен узды.

Олы Подберезье урта мәктәбенең 10 сыйныф укучылары, “Музей эше” түгәрәге әгъзалары мәктәп музее җитәкчесе Е. Елисеева һәм директор урынбасары Т. Малышева җитәкчелегендә авылның кул эшләре остасы, хезмәт ветераны Г. Исаева янына барып, ул үткәргән мастер-класста катнашты.

12 гыйнвар көнне мәктәбебезнең зур ихтирамга лаек педагогы Роза Насыйбуллина үзенең гомер бәйрәмен – юбилеен билгеләп узды. Әлеге уңайдан көн дәвамында укытучыга котлау сүзләре, җылы теләкләр ирештерелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: