декабрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Иске Тәрбит урта мәктәбендә “Яшь армиячеләр” Бөтенроссия хәрби-патриотик җәмгыяте хәрәкәте әгъзаларына таныклык тапшыру тантанасы узды.

Олы Подберезе авылының “Каенкай” балалар бакчасында нәниләрне инде мәктәпкәчә яштән үк Конституциянең төп нигезләре белән таныштыралар, Ватанга карата мәхәббәт, хөрмәт, горурлык хисләре тәрбиялиләр.

Ульянково авылы мәдәният йорты методисты кул эшләре күргәзмәсе оештырды.

Кайбыч муниципаль районы Яшь армиячеләре “Россия балалары – Сирия балаларына” дип аталган Бөтенроссия социаль хәйрия акциясендә катнашты.

Кайбыч муниципаль районында пиротехник товарлар белән сату итүне тикшерелде.

Россиянең Татарстан Республикасы буенча Гадәттән тыш хәлләр Министрлыгының Баш идарәсе хәбәр иткәнчә, 15 декабрьдә көндез һәм төнлә Татарстан территориясендә көчле җил көтелә.

Бүген Мөрәле төп гомуми белем бирү мәктәбе базасында физика һәм информатика укытучыларының район семинары узды.

Кайбыч муниципаль районы Мәлки авыл җирлеге башкарма Комитеты секретаре Альбина Шпакова Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты ЗАГС Идарәсенең Мактау грамотасы белән бүләкләнде.

Кайбыч муниципаль районы Ябалак авыл җирлеге башкарма Комитеты секретаре Чулпан Камалиева Татарстан Республикасының Министрлар Кабинеты ЗАГС Идарәсенең Рәхмәт хаты белән бүләкләнде.

Кошман төп гомуми белем бирү мәктәбе укучылары 8 декабрь көнне "Салават күпере" спорт-сәламәтләндерү комплексында узган физик мөмкинлекләре чикле балалар арасында шәхси беренчелеккә Республикакүләм кәгазь самолетлар очыру ачык ярышында катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: